CHP’de kritik toplantı başladı

Bu arada Genel Merkez önüne gelen İstanbul Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz taraftarları gösteri yaptı ve Öz’ün yeniden aday gösterilmesini istedi. CHP PM bir önceki toplantıda Kartal için Gökhan Yüksel’in adaylığını benimsemişti. Grup adına açıklama yapan Cem Arıkan, “10 senedir Kartal’da herkesi kucaklayan Kartal’ı değiştiren başarılı belediye başkanımız Altınok Öz hiçbir gerekçe gösterilmeden aday yapılmadı. Genel başkanımızdan kararını tekrardan gözden geçirmesini istiyoruz” dedi.

KRİTİK İLÇELER

Toplantılarda üzerinde görüş ayrılıkları yaşanan 8 ilçenin adayları ele alınıyor. İstanbul’un Şişli, Silivri, Maltepe, Küçükçekmece ve Beyoğlu, İzmir’in Bayraklı ve Buca ile Muğla’nın Bodrum ilçelerinin adayları gündeme alındı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bazı ilçeler için aday belirleme yetkisini kendisine alacağı da belirtiliyor. Kılıçdaroğlu’nun Maltepe’de mevcut başkan Ali Kılıç’ı, Bodrum’da mevcut başkan Mehmet Kocadon’u ve İzmir Bayraklı’da daha önce de listesinde olan Cevat Durak’ı önereceği ifade ediliyor. PM’de İstanbul Kadıköy ve Ankara Etimesgut’un da masaya gelmesi, Kadıköy adayı Şerdil Dara Odabaşı’nın yeniden oylanması gündemde bulunuyor. Adana ve Mersin’in eksik kalan ilçe adayları da belli olacak. İYİ Parti’ye bırakılan Kocaeli Körfez’de Bozkurt Uslu’nun, Bursa Mustafakemalpaşa’da Orhan Alper’in ve Orhangazi’de Çetin Çoklar’ın adaylığı oylama ile düşürülecek.

CHP, 100 civarında adayını daha ilan ederek bu maratonunu tamamlamayı hedefliyor. CHP, şu ana kadar 7 Parti Meclisi toplantısında, 17’si büyükşehir, 36’sı il olmak üzere toplamda 842 adayını açıkladı.

Silivri Özcan Işıklar
Şişli Muammer Keskin
Maltepe Ali Kılıç

._sms-container { width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container p { font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container:before { display: inline-block; vertical-align: middle; content: “29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir